Radnice Prahy 5 po komunálních volbách

V neděli 7. 10. 2018 v brzkých ranních hodinách již bylo jasné, kteří zastupitelé svůj post obhájí a kolik nováčků se dostalo do zastupitelstva. V následujících dnech probíhala jednání zástupců všech zvolených subjektů, z nichž nakonec vyšla budoucí koalice Piráti & SNOP 5, ODS a ANO 2011.

Co se děje v době, kdy původní zastupitelé už nemají mandát a nově zvolení ještě nesložili slib zastupitele, neproběhlo ustavující zasedání a není zvolena Rada MČ?

Úřad městské části musí fungovat bez ohledu na politické změny, a tak i původní Rada MČ má stále mandát až do zvolení nové. Očekává se, že nebude schvalovat zásadní dokumenty, prodávat majetek, nebo uzavírat dlouhodobé smlouvy … tak jak je to nakonec běžné např. i v případě dosluhující vlády ČR nebo Rady krajů. I na Praze 5 to až na jednu výjimku funguje. Jeden z radních se ale zřejmě stále nemůže smířit s tím, že v nové Radě nezasedne, a tak se snaží využít do poslední chvíle svůj mandát.

Ač má v gesci školství, požádal dopisem přes Magistrát TSK o změnu v plánovaném rozšíření parkovacích zón. Samozřejmě se na to obratem přišlo a parkovací zóny budou vyznačeny podle původního plánu schváleného Radou. Také se pokusil bezdůvodně a bez projednání v Radě zastavit výdej obědů pro Taneční konzervatoř, nebo navrhl naprosto chaotické a nekoncepční rozšíření spádových oblastí pro základní školy.

Pan radní si těmito kroky určitě další příznivce nezíská a důvěryhodnost strany, ve které je místopředsedou OV (KDU-ČSL), taky nevzroste.

P.S. Termín ustavujícího zastupitelstva se díky žalobě pana Pavla Peterky na způsob přepočítání hlasů posouvá na druhou polovinu listopadu. Zde k nahlédnutí výrok soudu k žalobě